بیانیه جبهه ملی ایران- آمریکا و اروپا

حمله نظامی به ایرانیان  بی دفاع اردوگاه لیبرتی را محکوم کنیم

برای پیش گیری از تکرار فاجعه اقدام کنیم

 

سحر گاه بیست ویک بهمن ماه 1391 اردوگاه لیبرتی ( اسکان موقت اعضا "سازمان مجاهدین خلق ایران" در عراق ) مورد اصابت چندین موشک و خمپاره  قرار گرفت. در این تهاجم 6 نفر به قتل رسیدند و ده ها نفر زخمی شدند. حال تعدادی از مجروحین وخیم اعلام شده است.

در مرداد 1388 و فروردین 1390 نیز همین افراد در اردوگاه اشرف مورد تهاجم نیروهای عراقی قرار گرفتند. در این تهاجمات نیز بترتیب یازده و سی و شش نفر بقتل رسیدند.

جبهه ملی ایران  باوجود مخالفت اصولی خود با سیاست و اقدامات سازمان مجاهدین و جدا از هر نوع جانبداری سیاسی از افراد نامبرده و تنها در دفاع از حقوق انسانی آنان این اقدام غیرانسانی را محکوم می کند و از دولت عراق و همچنین دبیر کل سازمان ملل و نمایندگانش در عراق و وزارت خارجهٔ آمریکا که امضا کنندهٔ تفاهم نامهٔ انتقال و حفاظت از جان و امنیت این افراد را بعهده داشته‌اند، می‌خواهد که با تحقیق و پیگیری این جنایت، عاملان حمله به این پناهجویان را شناسایی و معرفی کنند و با یافتن راه حلی مناسب برای حفاظت از جان این افراد و تامین امکانات لازم پزشکی برای درمان مجروحین و انتقال سریع آنها به کشورهای دیگر در تسریع پروسه پناهنده گی و پذیرش آنها توسط کشورهای عضو سازمان ملل متحد بکوشند.

 

ما از تمامی احزاب، گروه های ایرانی وانسان دوست با هر عقیده ومرامی درخواست میکنیم که برای حمایت از حقوق انسانی ساکنان اردوگاه لیبرتی مراتب اعتراض شان را به کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهنده گان ابراز نمایند.

 

جبهه ملی ایران اروپا و آمریکا

 

 23 بهمن 1391

 

http://www.jminews.com/news/fa

http://www.jebhemelli.info/